Kurs programowania – czy warto się przebranżowić?

Niniejszy artykuł pod tytułem Kurs WordPress krok po kroku nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Kurs WordPress krok po kroku należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Programowanie to dziedzina, której można się nauczyć samemu. Mimo to, wiele osób pragnie zapisać się na kurs programowania. Ile kosztuje taki kurs? Czy warto się przebranżowić? Odpowiadamy na te pytania!

Ile kosztuje kurs programowania?

Kurs programowania to wydatek rzędu 40 złotych za godzinę zajęć. Z reguły kursy takie składają się z około 300 godzin, co w efekcie daje kwotę ponad 10 tysięcy za szkolenie. Kursy nie są dostępne dla wszystkich, aby móc do nich przystąpić, należy przejść pozytywnie przez rekrutację, która składa się między innymi z rozmowy kwalifikacyjnej.

Intensywny kurs programowania – co to takiego?

Na polskim rynku są dostępne intensywne szkoły programowania. To kursy dla osób, które mają smykałkę do programowania i chcą jak najszybciej rozwinąć się w tej dziedzinie. Takie kursy mogą trwać kilka tygodni, w trakcie których kursant uczy się najbardziej potrzebnych rzeczy w pracy na stanowisku programisty. Zaletą przyspieszonego kursu jest to, że stosunkowo szybko można po nim zacząć pracować w zawodzie programisty.

Kurs programowania – warto czy nie?

Kursy i szkoły programowania nie są dla każdego. By przystąpić do zajęć, trzeba już posiadać dużą wiedzę teoretyczną. Konieczne jest także znajomość języków obcych oraz umiejętność analitycznego myślenia. Wielu programistów uczy się jednak programowania samemu. Zarobki programistów mogą wynosić od 6 do nawet 11 tysięcy złotych, stąd też w wielu sytuacjach takie przebranżowienie i wieczory spędzone na nauce się opłacą.

Jeśli zastanawiasz się, czy lepiej uczęszczać na zajęcia, czy uczyć się samemu, warto wziąć pod uwagę swoje własne predyspozycje i umiejętność zmotywowania się do pracy. Kurs nie jest gwarancją pracy, ale może być bardzo pomocny dla osób, które nie potrafią się zmobilizować do regularnej nauki. W ich przypadku na pewno będzie to owocna inwestycja.

PAMIĘTAJ: Rynek pracy jest bardzo dynamiczny i, aby się na nim wybić, nie wystarczą kursy czy szkolenia. Warto zbierać więc jak najwięcej doświadczenia oraz szlifować tzw. kompetencje miękkie, by jak najlepiej zaprezentować się przed przyszłym pracodawcą. Decyzja o przebranżowieniu powinna zostać dokładnie przemyślana, a wszystkie kroki wykonane w kierunku zmiany zawodu, dokładnie zaplanowane.