Czy istnieje w Polsce szkoła magii?
Programy komputerowe dla studentów są wręcz nieocenionym dobrodziejstwem. Pomogą w zaliczeniu danego przedmiotu, przyśpieszą proces nauki czy pracę nad danym projektem. Jakie z nich najlepsze? Odpowiedź znajdziesz poniżej!
Pozwolą na tworzenie plików tekstowych: nie tylko notatek czy prac na zaliczenie. To właśnie za ich pomocą stworzysz pracę dyplomową. Umożliwiają odpowiednie ustawienie interlinii, czcionki, stylu akapitu czy marginesów – wszystko według aktualnych wymogów uczelni.
Pozwalają na tworzenie różnych zestawień, a następnie porównywanie ich i analizę wyników. Za ich pomocą stworzymy także wykresy, wyliczenia, tablice przestawne i wiele, wiele innych.
Na studiach prezentacje czy slajdy tworzy się praktycznie co chwil. Zastosowanie mają jako przygotowanie do zajęć albo jest to forma zaliczenia danego przedmiotu.
Programy graficzne pozwolą na szeroko pojętą edycję zdjęć oraz tworzenie obrazów czy wykresów za pomocą tzw. grafiki wektorowej. Jest to narzędzie niezbędne nie tylko studentom kierunków związanych z fotografią czy reklamą. Najczęściej nie są to darmowe programy, ale można spotkać się z wersją edukacyjną, jak w przypadku Microsoft Office – udostępnianą studentom poprzez uczelnię.
Występują również darmowe substytuty tych programów – zastępcą Photoshopa (edytora zdjęć) będzie GIMP, natomiast jeśli chcemy za darmo tworzyć grafiki wektorowe zamiast Corel’a pobierzmy Inkscape’a. W darmowym pakiecie OpenOffice również znajdziemy aplikację do edycji grafiki – DRAW.
Jak widać, programy komputerowe dla studentów są rzeczą niezbędną. Za niektóre użytkownik musi ponieść dość wysoką opłatę. Wiadomą jest rzeczą, że na studiach liczy się każdy grosz. Warto więc sprawdzić, czy Twoja uczelnia nie oferuje darmowych wersji edukacyjnych. Jeśli nie, kolejnym krokiem będzie poszukanie darmowej alternatywy flagowych arkuszy kalkulacyjnych, edytorów tekstów czy innego oprogramowania.