Zniżki dla studentów – czy wiesz, gdzie można z nich skorzystać?

Niniejszy artykuł pod tytułem Kurs WordPress krok po kroku nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Kurs WordPress krok po kroku należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Zniżki dla studentów to jeden ze skutecznych sposobów na to, by zaoszczędzić trochę pieniędzy. Gdzie obowiązują rabaty? Które jednostki honorują studenckie legitymacje? Podpowiadamy!

Zniżki dla studentów – jak taniej podróżować?

Studenci to jedna z niewielu grup społecznych, która może liczyć na duże zniżki na podróże. U państwowych przewoźników, np. PKP, ulga studencka wynosi aż 51% (na bilet jednorazowy). Tańsze jest także podróżowanie komunikacją miejską (o około 49%, w zależności od miasta). Wielu prywatnych przewoźników także wprowadziło rabaty dla studentów, różnią się one w zależności od linii i kursu.

Zniżki dla studentów – jak taniej jeść?

Zniżki studenckie dotyczą wielu różnych usług, nie tylko tych związanych z transportem, czy komunikacją. Można je spotkać w wielu innych branżach, np. gastronomicznej. Zniżki studenckie wprowadziły do oferty między innymi sieci restauracji:

  • Sphinx,
  • Olimp,
  • Lepione,
  • Bazylia,
  • Orient Express.

Gdzie jeszcze obowiązują zniżki dla studentów?

Na czym można jeszcze zaoszczędzić, będąc studentem? Często organizatorzy wydarzeń kulturalnych dzielą pule biletów na bilety normalne oraz ulgowe (dla osób posiadających ważną legitymację studencką). To samo tyczy się biletów do kina, zoo oraz muzeum, a także wstępu do klubów muzycznych. W niektórych miejscach, będąc studentem, można kupić bilet na wystawę lub spektakl za symboliczną złotówkę!

Zniżki studenckie obowiązują także w wielu polskich:

  • Aqua parkach,
  • Parkach linowych,
  • Parkach trampolinowych,
  • Klubach bilardowych.

Na rabaty mogą liczyć także osoby korzystające z siłowni i basenu. Studenci stanowią uprzywilejowaną grupę także w wielu księgarniach, internetowych sklepach oraz w bankach (będąc studentem, można założyć konto dla młodych oraz wziąć kredyt studencki). Jeśli szukasz ciekawych wydarzeń na studencką kieszeń, warto się zainteresować inicjatywami organizowanymi przez uczelniany samorząd. Imprezy takie jak Juwenalia, są dedykowane przede wszystkim studentom, stąd cena za udział w nich nie jest wysoka.

Pamiętaj: jeśli chcesz skorzystać ze zniżki studenckiej, musisz posiadać ważny dokument, tj. legitymację z aktualną pieczątką oraz być przed 26 rokiem życia. Jeśli jesteś studentem – doktorantem, warto upewnić się, gdzie Twoja legitymacja jest honorowana, by uniknąć przykrych sytuacji.