Wynajem pokoju w akademiku – sprawdziliśmy, ile to kosztuje!

Niniejszy artykuł pod tytułem Kurs WordPress krok po kroku nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Kurs WordPress krok po kroku należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Wynajem pokoju w akademiku to pierwsze co przychodzi do głowy, gdy wyjeżdżamy studiować do innego miasta. Ile kosztuje pokój w Warszawie, Katowicach, Krakowie, Poznaniu lub Wrocławiu? Postanowiliśmy to sprawdzić!

Wynajem pokoju w akademiku – Warszawa

Warszawa to jedno z najdroższych miast do życia. Jak się okazuje to nie tylko życia dorosłego, ale także studenckiego. Studenci SGGW, UW, czy Politechniki, za miejsce w akademiku zapłacą od 350 do nawet 900 złotych, w zależności od standardu. Najdroższe są pokoje jednoosobowe, natomiast najtańsze, pokoje trzy i cztero-osobowe, za miejsce w wieloosobowym pokoju zapłacimy średnio około 400 złotych.

Wynajem pokoju w akademiku – Kraków

Kraków to jedno z najpopularniejszych miast do studiowania. Bogata oferta edukacyjna i kulturalna ściąga do Miasta Królów wielu studentów z różnych miast. Jak wyglądają ceny akademików w Krakowie? Za miejsce w pokoju wieloosobowym zapłacimy średnio około 400 – 450 złotych. Komfortowa jedynka to już wydatek rzędu 700 – 1000 złotych miesięcznie.

Wynajem pokoju w akademiku – Wrocław

Wrocław, to miasto, które kusi nie tylko ładną architekturą, ale też ciekawymi ofertami pracy i bogactwem wydarzeń kulturalnych. Miejsce w akademiku na Dolnym Śląsku może kosztować od około 400 do 750 złotych. Studenci UWr za miejsce w pokoju 3 – osobowym zapłacą około 400 – 450 złotych, miejsce w pokoju 2 – osobowym jest droższe o prawie 100,00 złotych, natomiast jedynka, to już wydatek rzędu 700 – 800 złotych.

Wynajem pokoju w akademiku – Katowice

Katowice nie ustępują pod względem cen za miejsce w akademiku innym miastom. Miejsce w pokoju 2- osobowym w Domu Studenckim Uniwersytetu Śląskiego to koszt od 400 do 500 złotych, pokoje typu studio lub 1 – osobowe, są droższe o około 100 złotych miesięcznie.

Wynajem pokoju w akademiku – Poznań

Poznań to obecnie jedno z tańszych miejsc do studiowania. Za miejsce w Domu Studenckim Uniwersytetu Przyrodniczego zapłacimy około 300 – 500 złotych. Zakwaterowanie w pokoju 2 lub 3 – osobowym będzie kosztować studenta miesięcznie 320 złotych, natomiast pokój 1 – osobowy w akademikach takich jak Jurand, Danuśka, czy Maćko to koszt około 500 złotych za miesiąc. Najdroższe są pokoje jednoosobowe wyposażone w oddzielną kuchnię i węzeł sanitarny – miesięczny koszt czynszu takiego pokoju wynosi 1300 złotych.