Czy istnieje w Polsce szkoła magii?
Na studia podyplomowe logistyka można uczęszczać między innymi w takich miastach jak Wrocław, Poznań, Łódź, czy Lublin. Czy warto? Podpowiadamy, ile kosztują zajęcia oraz jakie niosą one za sobą perspektywy!
Studia podyplomowe Logistyka mają na celu zdobyć wiedzę na temat zasad rządzących logistyką i organizacjami logistycznymi. Absolwenci tego kierunku potrafią sprawnie procesami logistycznymi, co wpływa znacząco na funkcjonowanie firmy. Zarządzanie w odpowiedni sposób łańcuchem dostaw, zaopatrzeniem, a także magazynem pozwala zoptymalizować wydatki związane z prowadzeniem biznesu, odbija się także (w pozytywny sposób) na obsłudze klienta i sprzedaży produktów. Z tego też powodu studia te są dedykowane przyszłym menedżerom, analitykom, planistom i kierownikom.
W programie studiów logistycznych znajdują się między innymi takie przedmioty jak outsourcing i usługi logistyczne, dystrybucja fizyczna, czy zarządzanie łańcuchem dostaw. Trwają one z reguły 2 lata.
Koszt uczestnictwa w studiach podyplomowych na kierunku Logistyka zależy w dużej mierze od uczelni, na której zdecydujemy się rozpocząć edukację. Przykładowo, na warszawskiej Akademii Leona Koźmińskiego wpisowe na kierunku Transport Spedycja Logistyka (trwających dwa semestry) kosztuje 200 złotych, a płatność za studia – 6400 złotych. Do tego należy doliczyć koszty udziału w egzaminach w wysokości ponad 3500 złotych brutto. Zajęcia odbywają się raz lub dwa razy w miesiącu.
Z kolei, studia na kierunku Logistyka w Zachodniopomorskiej Szkole Biznesu w Szczecinie kosztują 3850 złotych. Czesne można zapłacić z góry lub rozłożyć na raty. Natomiast w Wyższej Szkole Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach za studia podyplomowe z logistyki zapłacimy około 3500 – 3900 złotych.
Logistyka to dziedzina, która niesie za sobą ogromne perspektywy przyszłościowe. Absolwent tego kierunku może podjąć pracę jako logistyk zaopatrzenia i produkcji, może także otworzyć własną działalność gospodarczą i zajmować się logistyczną obsługą klienta. Studia te są dedykowane także tym osobom, które chcą pracować jako planista, zarządca przepływem materiałów lub analityk ds. logistyki.