Studia podyplomowe logistyka – koszty i perspektywy

Niniejszy artykuł pod tytułem Kurs WordPress krok po kroku nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Kurs WordPress krok po kroku należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Na studia podyplomowe logistyka można uczęszczać między innymi w takich miastach jak Wrocław, Poznań, Łódź, czy Lublin. Czy warto? Podpowiadamy, ile kosztują zajęcia oraz jakie niosą one za sobą perspektywy!

Studia podyplomowe Logistyka – na czym polegają?

Studia podyplomowe Logistyka mają na celu zdobyć wiedzę na temat zasad rządzących logistyką i organizacjami logistycznymi. Absolwenci tego kierunku potrafią sprawnie procesami logistycznymi, co wpływa znacząco na funkcjonowanie firmy. Zarządzanie w odpowiedni sposób łańcuchem dostaw, zaopatrzeniem, a także magazynem pozwala zoptymalizować wydatki związane z prowadzeniem biznesu, odbija się także (w pozytywny sposób) na obsłudze klienta i sprzedaży produktów. Z tego też powodu studia te są dedykowane przyszłym menedżerom, analitykom, planistom i kierownikom.

W programie studiów logistycznych znajdują się między innymi takie przedmioty jak outsourcing i usługi logistyczne, dystrybucja fizyczna, czy zarządzanie łańcuchem dostaw. Trwają one z reguły 2 lata.

Studia podyplomowe Logistyka – koszt uczestnictwa w zajęciach

Koszt uczestnictwa w studiach podyplomowych na kierunku Logistyka zależy w dużej mierze od uczelni, na której zdecydujemy się rozpocząć edukację. Przykładowo, na warszawskiej Akademii Leona Koźmińskiego wpisowe na kierunku Transport Spedycja Logistyka (trwających dwa semestry) kosztuje 200 złotych, a płatność za studia – 6400 złotych. Do tego należy doliczyć koszty udziału w egzaminach w wysokości ponad 3500 złotych brutto. Zajęcia odbywają się raz lub dwa razy w miesiącu.

Z kolei, studia na kierunku Logistyka w Zachodniopomorskiej Szkole Biznesu w Szczecinie kosztują 3850 złotych. Czesne można zapłacić z góry lub rozłożyć na raty. Natomiast w Wyższej Szkole Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach za studia podyplomowe z logistyki zapłacimy około 3500 – 3900 złotych.

Studia podyplomowe Logistyka – perspektywy na przyszłość

Logistyka to dziedzina, która niesie za sobą ogromne perspektywy przyszłościowe. Absolwent tego kierunku może podjąć pracę jako logistyk zaopatrzenia i produkcji, może także otworzyć własną działalność gospodarczą i zajmować się logistyczną obsługą klienta. Studia te są dedykowane także tym osobom, które chcą pracować jako planista, zarządca przepływem materiałów lub analityk ds. logistyki.