Praca dla studenta – sprawdź, gdzie możesz pracować!

Niniejszy artykuł pod tytułem Kurs WordPress krok po kroku nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Kurs WordPress krok po kroku należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Praca dla studenta powinna mieć elastyczny grafik, przyjazną atmosferę i umożliwiać młodej osobie poszerzenie kompetencji. Choć na rynku pracy jest wiele ofert, to nie wszystkie one nadają się dla studenta. Gdzie szukać pracy? Podpowiadamy!

Praca dla studenta – gdzie jej szukać?

Jeśli chodzi o pracę dla studenta dziennego, najważniejszym kryterium, jakie bierzemy pod uwagę przy jej poszukiwaniach, jest elastyczny grafik i możliwość pogodzenia ze studiami. Praca na studiach często jest pierwszą pracą, warto więc zacząć zarabiać robiąc coś, co będzie nam sprawiało satysfakcję i wzmocni naszą pozycję na rynku pracy.

Najlepszą opcją jest płatny staż w firmie, której działalność nas interesuje. Może to być wydawnictwo, agencja eventowa, kancelaria adwokacka, jakaś państwowa instytucja lub sklep. Ponieważ na początku nie posiadamy doświadczenie, naturalne jest, że najpierw będziemy musieli odbyć w danej firmie bezpłatne praktyki, a dopiero później, gdy się sprawdzimy, będzie szansa na dłuższą współpracę. Jednak każdy taki krok przybliży nas do osiągnięcia celu – praktyki to świetna szansa, by się wykazać i nawiązać przydatne zawodowe kontakty!

Praca dla studenta – jak jeszcze można dorobić, będąc na studiach?

Jak jeszcze można zarobić, będąc na studiach? Najpopularniejsza opcja to udzielanie korepetycji. Znajdź jeden przedmiot, z którego jesteś naprawdę dobry i pomagaj młodszym, a nawet i rówieśnikom, zgłębiać jego tajniki. Na takich korepetycjach możesz zarobić nawet do 50 złotych za godzinę!

Inne pomysły, to:

  • Praca w barze lub w kawiarni – w branży gastronomicznej bardziej niż doświadczenie liczy się chęć pracy i umiejętności komunikacyjne, dużym atutem jest elastyczny grafik,
  • Praca jako hostessa lub animator – o ile praca na stanowisku hostessy nie wymaga specjalnych przeszkoleń, o tyle do zawodu animatora przyda się kurs. W ten sposób można sobie dorabiać, biorąc udział w ciekawych akcjach i wydarzeniach!
  • Praca jako sprzedawca – praca na stanowisku sprzedawcy może wyglądać bardzo różnie, w zależności od branży. Jeśli lubisz gry planszowe – warto poszukać pracy w sklepie z grami, jeśli jesteś na bieżąco z modą – lepiej sprawdzisz się w odzieżówce. Z kolei, jeśli jesteś obyty z nowymi technologiami i elektroniką, warto wybrać sklep z tego typu gadżetami.
  • Praca w kinie – obsługa sali – dużym atutem tej pracy jest elastyczny grafik oraz… darmowe bilety na seanse,
  • Praca w call center – ze wszystkich wymienionych wyżej rodzajów pracy, ta wydaje się być najmniej rozwojowa, chyba że ciągnie Cię do dużych korporacji. Praca w call center, o ile pracuje się w obcym języku, ma tę zaletę, że można bardzo szybko podszkolić umiejętności lingwistyczne.