Kurs WordPress krok po kroku

Niniejszy artykuł pod tytułem Kurs WordPress krok po kroku nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Kurs WordPress krok po kroku należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

W dzisiejszych czasach, gdy większość działań biznesowych rozstrzyga się w Internecie, w każdej firmie niezbędny jest specjalista ds. SEO i pozycjonowania stron internetowych. Jak wygląda kurs WordPress? Ile kosztuje? Zapraszamy do lektury!

Kurs WordPress – dlaczego warto nauczyć się obsługiwać WordPress?

WordPress to platforma CMS, która zawojowała blogosferą i światem stron internetowych. System ten jest najpopularniejszym darmowym narzędziem do zarządzania treścią w Internecie. Obecnie korzystają z niej już nie tylko blogerzy, ale także i światek biznesowy. Coraz więcej firm wykupuje swoim pracownikom kurs WordPress, by mogli oni tworzyć i prowadzić skuteczne strony internetowe i reklamować z ich pomocą produkty oraz usługi.

Dlaczego warto zrobić kurs WordPress? Jest kilka powodów, które za tym przemawiają. Przede wszystkim platforma ta jest łatwa do administrowania witryną. Umożliwia także tworzenie bardzo estetycznych stron internetowych. WordPress jest łatwy w obsłudze i regularnie aktualizowany, co jest ważne także ze względu na bezpieczeństwo witryny.

Dzięki działaniom takim jak content marketing z WordPress nie tylko można rozreklamować działalność firmy, ale także wygenerować wartościowy ruch z Google i zaoszczędzić wiele środków. Usługi pozycjonowania WordPress to jeden z aspektów, dla których warto się zapisać na kurs WordPress.

Jak wygląda kurs WordPress?

Kurs WordPress ma na celu przede wszystkim zapoznać z obsługą od podstaw platformy CMS WordPress. Począwszy od tworzenia stron internetowych, przez zabezpieczanie WordPress, po pozycjonowanie SEO. Na kurs WordPress mogą się zapisać zarówno początkujący, jak i zaawansowani użytkownicy, którzy już mieli do czynienia z tą platformą.

Przykładowy program kursu WordPress obejmuje między innymi takie zagadnienia, jak:

  • wiedza ogólna o WordPress i systemach CMS,
  • instalacja WordPress,
  • tworzenie stron internetowych w WordPress,
  • konfiguracja WordPress,
  • certyfikaty SSL,
  • bezpieczeństwo WordPress,
  • instalacja motywów i wtyczek,
  • dostosowywanie wyglądu strony internetowej,
  • zarządzanie użytkownikami,
  • odzyskiwanie haseł, tworzenie kopii zapasowych WordPress,
  • wypełnianie strony treściami,
  • optymalizacja techniczna strony internetowej w WordPress,
  • optymalizacja treści oraz elementów strony internetowej w WordPress,
  • podstawy języka HTML,
  • integracje z Social Media,
  • zarządzanie komentarzami,
  • pozycjonowanie stron internetowych,
  • reklama z WordPress,
  • stosowanie narzędzi Google Analytics,
  • aktualizowanie WordPress,
  • wdrażanie sklepów internetowych w oparciu o WordPress.

Kurs WordPress nie wymaga wiedzy informatycznej ani dużego obycia z językiem HTML. Co do formy, wiele zależy od agencji, która organizuje kurs. Może on być przeprowadzony w formie stacjonarnej lub w formie online. W tym drugim przypadku uczestnicy mogą liczyć na webinaria i pomocnicze materiały PDF, a także lekcje w formie tutoriali video.

Ile kosztuje kurs WordPress?

Ceny kursów WordPress są bardzo zróżnicowane. Dwudniowe szkolenie stacjonarne może kosztować kilkaset złotych. Kurs WordPress można zrobić także w formie online, za takie szkolenie najczęściej zapłacimy od kilkuset do nawet około 1800 złotych, w zależności od wybranych pakietów. Kursy WordPress można realizować indywidualnie lub w małych grupach.

Gdzie zapisać się na szkolenie z WordPress?

Na kurs WordPress mogą się zapisać zarówno osoby prywatne, jak i klienci firmowi, np. specjaliści z działu reklamy lub marketingu. Takie kursy są organizowane przez wiele polskich agencji SEO. Aby się zapisać na kurs WordPress, najczęściej wystarczy wypełnić prosty formularz online lub skontaktować z daną agencją mailowo / telefonicznie.

Jak wybrać dobry kurs WordPress? Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na doświadczenie i portfolio organizatora kursu. W drugiej kolejności warto dowiedzieć się, na jaki rodzaj zaświadczenia można liczyć po odbyciu kursu. Ważne jest także, by program kursu zawierał zarówno zajęcia teoretyczne, jak i praktyczne.

Dzięki kursowi WordPress można znacznie podnieść swoje szanse na rynku, wyprzedzić konkurencję i zyskać nowych klientów. Poza kursem WordPress warto zapisać pracowników także na szkolenie z content marketingu oraz szkolenie z SEO (przynajmniej w podstawowym zakresie). Tak skumulowana wiedza z pewnością przełoży się na lepsze wyniki osiągane przez witrynę, a co za tym idzie, przyczyni się do zwiększenia sprzedaży.

Wiele agencji reklamowych prowadzi ciekawe i merytoryczne blogi, z których można wynieść wartościową wiedzę. Czytanie branżowych ciekawostek i publikacji może pomóc rozwiązać niejeden problem z WordPress, a także dać wymierne korzyści w postaci zwiększenia ruchu na stronie internetowej. Zasady pozycjonowania w Google często się zmieniają, w związku z czym warto być z tą tematyką na bieżąco!

Czytaj więcej na stronie https://siriuspro.pl.