Kurs szybkiego czytania – podpowiadamy, dlaczego warto się nim zainteresować!

Niniejszy artykuł pod tytułem Kurs WordPress krok po kroku nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Kurs WordPress krok po kroku należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Zastanawiasz się, do czego mógłby Ci się przydać kurs szybkiego czytania? Spieszymy z odpowiedzią – do wszystkiego! Chcesz się dowiedzieć więcej? Zapraszamy do lektury!

Ile kosztuje kurs szybkiego czytania?

Umiejętność szybkiego czytania przydaje się praktycznie na każdym kroku, począwszy od czytania ulubionych kryminałów, przez analizowanie dokumentów finansowych, do sprawnej i szybkiej nauki oraz lektury naukowych artykułów. Nauka czytania w szybszym niż standardowe tempie może znacznie zredukować czas spędzony na nauce. Zmniejsza się także wysiłek włożony w lekturę.

Ile kosztuje kurs szybkiego czytania? Wiele zależy od tego, na jaką formę nauki się zdecydujemy. Koszty e-learningu mogą wynosić od 50,00 do nawet 200,00 złotych za panel ćwiczeń. W tej cenie zazwyczaj otrzymujemy dostęp do platformy e-learningowej, z której korzystamy samodzielnie, by nauczyć się szybko czytać.

Jeśli natomiast preferujemy zajęcia w formie fizycznej, pod okiem nauczyciela, koszt takiego kursu może wynosić od 500,00 do 2000,00 złotych, w zależności od modułów, które chcemy zrealizować. Cena za pełny kurs może się zamknąć w 1500 złotych.

Kursy szybkiego czytania często są łączone z kursami efektywnej nauki. Wiele firm oferuje także atrakcyjne zniżki dla studentów, czyli grupy, której najbardziej by się przydał taki kurs. Zanim zdecydujemy się na jedną konkretną ofertę, warto zrobić rozeznanie na rynku i sprawdzić ceny oraz zakres szkolenia.

Kurs szybkiego czytania – dlaczego warto?

Kurs szybkiego czytania to przede wszystkim więcej wolnego czasu, który możemy wykorzystać w dowolny sposób. Kursy, które są przeprowadzane w małych grupach, to dobra szansa na poznanie nowych osób.

Korzyści, które można wynieść z takiej nauki, jest całkiem sporo. Przede wszystkim rozwijamy swój umysł, rozwijamy nowe kompetencje i ćwiczymy koncentrację. Uczymy się także, jak czytać efektywnie, czyli wyciągać z tekstu najważniejsze informacje. W trakcie kursu można także poznać przydatne techniki zapamiętywania.

Organizatorzy wielu kursów podają, że przy minimalnym wysiłku przeciętny uczestnik kursu może osiągnąć wynik czytania równy 400 – 800 słów na minutę. To 2 – 4 razy szybciej, niż czyta przeciętny Polak! Co ważne, przy tak szybkim czytaniu tempo zrozumienia wcale nie maje i utrzymuje się na poziomie 80% zrozumienia tekstu. Uczestnicy kursów średnio osiągają prędkość czytania równą od 1000 do nawet 1200 słów na minutę.