Czy logistyka to dobry kierunek studiów?

Niniejszy artykuł pod tytułem Kurs WordPress krok po kroku nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Kurs WordPress krok po kroku należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Logistyka to zdecydowanie jeden z przyszłościowych kierunków studiów. Z roku na roku rośnie jego popularność, a te osoby, które ukończyły szkołę wyższą na tym kierunku widzą jego ogromny potencjał. Sprawdź, dlaczego logistyka to idealne wykształcenie, które warto wybrać idąc na studia.

Nie brakuje ofert zatrudnienia na rynku pracy

Decydując się na logistykę z pewnością możliwości zatrudnienia będą nieograniczone. Prace po takim kierunku można znaleźć w wielu firmach transportowych oraz spedycyjnych, ale to nie wszystko. Specjalistów z wykształceniem logistycznym szukają, a wręcz potrzebują firmy handlowe i produkcyjne. Dlaczego? Ponieważ zależy im na sprawnym obrocie produktów, towarów i materiałów wraz ze zminimalizowaniem związanych z tym kosztów. Efektywna logistyka to, także dobrze zarządzany magazyn, a do tego potrzebni są wykształceni pracownicy, którzy w nagłych sytuacjach będą wiedzieć jak sobie z nimi poradzić. Przykładem dobrej oferty pracy jest firma, która zajmuje się produkcją i sprzedażą opakowań. W dzisiejszych czasach wszystkie firmy, które sprzedają towary muszą je zapakować, by wysłać do klienta. Firmy, więc zajmujące się tym tematem zawsze będą szukać pracowników.

Atrakcyjne wynagrodzenie

Studia logistyczne dają możliwość znalezienia zatrudnienia z atrakcyjnym wynagrodzeniem. Wypłata za wykonywaną pracę na wyższych stanowiskach związanych z logistyką może wynieść zdecydowanie więcej niż średnia płaca w całej polskiej gospodarce. Logistyka wymaga odpowiednio wyszkolonych pod względem umiejętności interpersonalnych ludzi, a to zawsze wiążę się z wyższą ceną. Zarobki pracowników z sektora logistyki to najczęściej od 3000 złotych do 6000 złotych netto. Kwota wynagrodzenia zależy od kompetencji, miejsca pracy lub zajmowanego stanowiska.

Stabilne zatrudnienie

Ukończenie studiów logistycznych daje Ci pewność, że Twoje zatrudnienie będzie stabilne przez kilkanaście lat. Jak wiadomo w tej kwestii przoduje informatyka, ale logistyka jest dobrym konkurentem. Osoby, które znajdą pracę utrzymają ją ją przez kilka lat, a czasem nawet kilkanaście. Magazynowanie i transport to jedna z istotniejszych kwestii w wielu biznesach, ponieważ to właśnie od tego dość często zależy zysk oraz ogólne wyniki firmy.

Studia interdyscyplinarne

Ukończenie kierunku logistyka na studiach to nie tylko dbanie o transport  czy magazyn, ale także inne możliwości rozwoju. Po logistyce można udać się na studia interdyscyplinarne, na których zdobywa się wiedzę z zarządzania oraz informatyki. Po logistyce wiele ludzi pracuje na stanowiskach menadżerskich, gdzie zarządza się ludźmi albo zakłada swoje własne przedsiębiorstwo.